MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 17334377
nr 1733 4377
Kerstin Hörlin-Holmquist
(1925-1997), Sverige
Fåtölj, "Lilla Adam", ur Trivaserien Paradiset, NK Nordiska Kompaniet, rosa klädsel
Kondition: slitage, skador, saknar en knapp, torkad stoppning, renoveringsobjekt
Kerstin Hörlin-Holmquist, svensk möbelformgivare född 1925, död 1997.
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 20 oktober 2025
kl 20:35:58
300 kr
400 kr
Kerstin Hörlin-Holmquist
Läs mer om Kerstin Hörlin-Holmquist